Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milhi
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2006, 00:04
Bydliště: Kutnohorský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhi » 17 pro 2006, 15:36

TOMHAJ píše:
Milhi píše:Ahoj kluci....koukam ze uz je tady hodne pismenek na toto tema....jen vam napisu jak jsem si pomohl ja......uz jsem tady psal a to co jsem zazil druhy den rano nemelo obdoby....zamlzilo se mi zpetne zrcatko i pruhledny kryt na budikach :lol: to vse po zapnuti tepleho vzduchu na cerstve oskrabane okno....dostal jsem radu vyndat pilovy filtr. Udelal jsem tak a po mlze neni ani stopy...mam ho venku a na jare koupim novy tek neni potreba...treba to nekomu pomuze v rozhodovani kterou variantu zvolit ... Hodne zdaru..Ahoj
no,u me je to naopak.Ja ho tam take nemam,ale mlzi se to dost :roll:
Jo pylovy filtr ma smysl...urcite tam neni jen tak ale ted kdyz je po obdobi pyloveho silenstvi tak neni tak potreba....muj vypadal pekne hnusne..chlupatej a cernej....mam za to ze v nem byla nejaka vlhkost ktera se prez nej dostavala do kabiny....ted je to v poho a mlzit muzu jen s vnitrni cirkulaci...

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 17 pro 2006, 21:00

Tady mam jeden poznatek co jsem objevil na daewooclubu, odkaz je zde - http://www.daewooclub.com/viewtopic.php?t=7771


Tak novinka, začalo se mi fest mlžit okna, ani nemuselo pršet a nepomohlo nic jiného než klima.... a tak jsem šátral a pátral a našel.
Před rokem jsem měl pylový filtr za 800, nějaký kvalitní, a vůbec žádný problém...
Teď jsem koupil (nebo teď, je to půlrok)z autodilykrc.cz a za 400. Jenže po podrobné analýze (prostě jsem ho vyndal ucpanej) jsem došel k poznatku: Buď koupit za 800 kvalitu na rok (a nebyl problém, možná by vydržel dýl) a nebo za půlku filtr na půl roku s tím, že nevím, jak ten nový bude fungovat v zimě... a investovat stejný prachy.... no a tak mě napadá koupit zase ten dražší a nechat ho, dokud nebude problém s klimou nebo mlžením...
Jen pro informaci nevím co to bylo za firmu ten původní ale zjistím...

Rozdíl byl vidět už v konstrukci filtru samotného, tak i aktivní vrstvy (ta z krče mi připadá taková tvrdá papírovina a nabalená po půlroce bordelem)
Ta původní vypadala spíš na vlákna a byla krásně profouknutelná a bordel se na ní nelepil...)


Takze taky dalsi moznost mlzeni :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 17 pro 2006, 21:08

Mlžím, mlžíš, mlžíme... aneb anabáze s kapavkou. :D
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 17 pro 2006, 21:16

No ja mam pokrok :)

Vcera sem jel do LBC, klapka otevrena, no zadni okna mlzeni klasika, stav stejny, bocni predni a celni okno bylo ofukovano, ale ne komplet, jen tam kam foukal fukar :lol: Takze sem to mel jako pruzor z tanku, blbe se pres to kouka kdyz treba clovek jede do zatacky, no zitra mrknu na filtr, daval sem ho nekdy v lete, je mi divny ze uz by byl zasr... kdyz sem neujel ani 10t km.

A taky by me zajimalo jestli klima kdyz ji zapnu zavre klapku? Mam pocit ze ted co klapku mam stale otevrenou-odpojenou, tak mi klima nejak extra nefakci :roll:

Ach jo, to sou trable, Vojto poraď :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 17 pro 2006, 21:59

Já jsem klapku otevřel, nic neodpojoval, a nic naštěstí nemlží... 8) a to i při více lidech! Musíte kouknout i pod tím zadním nárazníkem jestli je to tam částečně průchozí pro vzduch (větrací otvory v kufru) a jak říkám ani zadní okno nemám zamlžené ani boční! prostě se to musí nastavit :P prostě ted je to paráda... :wink:

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 17 pro 2006, 22:02

no já klapku zavřel..... :D a otvírat vnitřní okruh nehodlám.... :lol:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 17 pro 2006, 22:37

důvody proč se může mlžit auto:

- vlhko v autě (nacucaný koberce nebo zvlhlý sedačky atd., v horšim případě od tekoucího topení)
- ucpaný pyl. filtr
- ucpaný odtok kondenzátu klimy > vlhkej pyl. filtr
- zavřená klapka vnitřní cirkulace z důvodu poruchy (odpojení napájení motůrku nestačí, klapka se samovolně zavře nebo přivře)

na zimu doporučuju natrvalo zavřít výdechy nad rádiem, po vlezení do studenýho auta foukat jenom na přední okno a potom co začne topit přepnout na přední okno a nohy (zároveň to fouká dost i na boční okna), další věc: nedejchat s otevřenou hubou :wink:

Když je vše v pořádku auto se nepotí, takže ty kydy že astra se prostě potí a basta sou výmluva těch co si to neuměj dát do kupy 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 17 pro 2006, 23:23

Vojta píše: další věc: nedejchat s otevřenou hubou :wink:
a nejlépe absolvovat potápěčský kurs a svůj první výdech vypustit až po dostatečně ohřátém vzduchu uvnitř auta. :)
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

AstraDTI
Příspěvky: 1944
Registrován: 25 čer 2006, 22:48

Příspěvek od AstraDTI » 17 pro 2006, 23:41

Vojta píše:Když je vše v pořádku auto se nepotí, takže ty kydy že astra se prostě potí a basta sou výmluva těch co si to neuměj dát do kupy 8)
JJ muzu potvrdit - za ty 3 roky co mam caravan sem s mlzenim skel nemel sebemensi prolem :wink:

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charlie » 18 pro 2006, 12:04

Kde najdu ty zadní otvory pro odvod vzduchu z kabiny?? Respektive jak se k nim nejlépe dostanu? Díky
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 18 pro 2006, 12:38

no Vojta psal že je to v zavazadlovém prostoru na stranách! jako když chceš měnit žárovky v zadních lampách tak tam by to mělo bejt! a když by jsi oddělal tapecírung tak by to mělo být vidět krásně! jak jsem říkal jsem to pročistil ten zadek a nic se mi nemlží! 8)
To už by mi fakt musel vlízt do auta vodník aby nic nepomáhalo :P

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 18 pro 2006, 12:43

rychlyradim píše:
To už by mi fakt musel vlízt do auta vodník aby nic nepomáhalo :P
někdy stačí podvodník 8)
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 18 pro 2006, 12:47

Zigi píše: unterwasserman :wink:
Da :roll:
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

Uživatelský avatar
Milhi
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2006, 00:04
Bydliště: Kutnohorský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhi » 18 pro 2006, 12:54

Charlie píše:Kde najdu ty zadní otvory pro odvod vzduchu z kabiny?? Respektive jak se k nim nejlépe dostanu? Díky
Ty otvory slouzi k rychlemu vypusteni vzduchu z kabiny. Napriklad aby se dali vubec zavrit vrata od kufru. Kdyby tam nebyly tak tlak ktery nastane pri zavreni nema kam uniknout a zavreni je temer nemozne. Mela by v nich byt gumava ucpavka na litacku ale to myslim ze mlzeni nijak neresi ani neovlivnuje.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 18 pro 2006, 13:55

rychlyradim píše:no Vojta psal že je to v zavazadlovém prostoru na stranách! jako když chceš měnit žárovky v zadních lampách tak tam by to mělo bejt! a když by jsi oddělal tapecírung tak by to mělo být vidět krásně! jak jsem říkal jsem to pročistil ten zadek a nic se mi nemlží! 8)
To už by mi fakt musel vlízt do auta vodník aby nic nepomáhalo :P

no to sem teda nepsal, jde to sice přes ty mřížky co zevnitř kryjou zadní světla ale hlavní výdech z auta je pod zadním nárazníkem uprostřed a rozhodně u něj nehrozí nějaký zanesení nebo nefunkčnost! pokud tedy nemáte nějakym způsobem zadělaný krytky světel (např. tuzing) tak chybu hledejte jinde
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět