Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
peet100
Příspěvky: 377
Registrován: 02 srp 2007, 11:58
Bydliště: bratislava

Příspěvek od peet100 » 29 říj 2007, 11:46

nie je to celkom tak. Hlavny dovod preco klima odmlzi okno je ze klima vzduch vysusuje preto sa okno nemlzi. Lebo pri vnutornej cirkulacii prudi iba vnutorny vlhky vzduch pri pusteni klimy toto zmizne. Moze byt ze ta nestatsna klapka je zaseknuta. Ja konktretne ju mam zaseknutu a mam jej uz plne zuby. Akonahle bude cas tak ju odpojim a otvotim nech mam pokoj od nej.
1.6 16V 74KW HB 5dv.

Reklama
 

peet100
Příspěvky: 377
Registrován: 02 srp 2007, 11:58
Bydliště: bratislava

Příspěvek od peet100 » 29 říj 2007, 11:47

nie je to celkom tak. Hlavny dovod preco klima odmlzi okno je ze klima vzduch vysusuje preto sa okno nemlzi. Lebo pri vnutornej cirkulacii prudi iba vnutorny vlhky vzduch pri pusteni klimy toto zmizne. Moze byt ze ta nestatsna klapka je zaseknuta. Ja konktretne ju mam zaseknutu a mam jej uz plne zuby. Akonahle bude cas tak ju odpojim a otvotim nech mam pokoj od nej.
1.6 16V 74KW HB 5dv.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 29 říj 2007, 12:11

peet100 píše:nie je to celkom tak. Hlavny dovod preco klima odmlzi okno je ze klima vzduch vysusuje preto sa okno nemlzi. Lebo pri vnutornej cirkulacii prudi iba vnutorny vlhky vzduch pri pusteni klimy toto zmizne. Moze byt ze ta nestatsna klapka je zaseknuta. Ja konktretne ju mam zaseknutu a mam jej uz plne zuby. Akonahle bude cas tak ju odpojim a otvotim nech mam pokoj od nej.
https://www.astra-g.cz/zamlzovani-oken/
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
mevis
Příspěvky: 36
Registrován: 22 čer 2007, 13:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: .,

Příspěvek od mevis » 30 říj 2007, 21:45

lukaskpd píše:caute nevim jak dat dolu tu klapku tak prosim o radu
Mám podobnej problém...proto prosím zde zkušenější o radu. Sundal jsem kaslík, kopule otevřená, táhlo zaseklý. Ani boha s tím nejde hnout. Přístup k servomotorku příšernej, jak jste tu kopuli proboha dostali dolů?
Nechci to brát násilím, táhlo se prohýbá, mám strach že mi to zůstane na dva kusy v ruce. Ten servomotorek držej jenom ty dva šroubky zleva? Prostě ať zvolím jakoukoli kombinaci, bez hrubé síly s tou kopulí nepohnu...
Opel Astra 1.4 16V X14XE 5dv. r.v. 1998

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 30 říj 2007, 22:08

Me ten vypinac fungoval tak na 5 pokus takze jsem nastartoval a mackal ho dokud se nezavre a pak hnedle odpojil konektor od motorku a bylo, jako davat za novej 2 litry to mi prijde dost tak to radsi ozelim, kdyz prede mnou jede smradoch (dyzl :lol: ) dam vetrak na 0 a je po smradu.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

pepca

Příspěvek od pepca » 30 říj 2007, 22:15

milosh píše:Me ten vypinac fungoval tak na 5 pokus takze jsem nastartoval a mackal ho dokud se nezavre a pak hnedle odpojil konektor od motorku a bylo, jako davat za novej 2 litry to mi prijde dost tak to radsi ozelim, kdyz prede mnou jede smradoch (dyzl :lol: ) dam vetrak na 0 a je po smradu.
:D :D :lol: Ha,ha,ha,nafták??sám jsem se osobně přesvědčil,že ta moje vážně nesmrdí :wink: ,jinak mnoho zdaru až pojedeš za navoněnou šáde 105-120,to si nech ventilátor na trojku,v porovnání s ní,voní nafták po fialkách :D :lol: :shock:

Uživatelský avatar
mevis
Příspěvky: 36
Registrován: 22 čer 2007, 13:46
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od mevis » 31 říj 2007, 12:07

No mě se to po sepnutí ať to mačkám kolikrát chci ani nehne, takže mi spíš jde o to jak to táhlo odpojit. Někde jsem si přečetl že to jde sundat z toho kloubku, ale mám strach jak hrubou sílu mám použít abych to neurval a taky bych rád sundal ten servomotorek a mrknul se na něj....přístup k němu je ale hroznej...
Opel Astra 1.4 16V X14XE 5dv. r.v. 1998

peet100
Příspěvky: 377
Registrován: 02 srp 2007, 11:58
Bydliště: bratislava

Příspěvek od peet100 » 02 lis 2007, 22:52

tak ja som sa dnes s tym uz pohral a fakt to zamlzovanie bolo sposobene tym ze to nefungovalo tak som stlacal az kym sa neotvorila klapka a odpojil som motorcek:) a je po zamlzovani..:) Bola to moja prva operacia na astricke:)
1.6 16V 74KW HB 5dv.

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 10 lis 2007, 19:52

mevis píše:No mě se to po sepnutí ať to mačkám kolikrát chci ani nehne, takže mi spíš jde o to jak to táhlo odpojit. Někde jsem si přečetl že to jde sundat z toho kloubku, ale mám strach jak hrubou sílu mám použít abych to neurval a taky bych rád sundal ten servomotorek a mrknul se na něj....přístup k němu je ale hroznej...
Ja sem se na to dnes vrh. Pac uz mi z toho zamlzeni jebalo, dnes sem jel s ocistenyma pruzorama jak v tanku, v nadchazejicim pocasi asi pravidlo, takze jsem dle navodu zavrel kopuli a odpojil svorkovnici k motorku.

Toho tahla se neboj. Mne to taky pruzilo, ale sem to tahlo normalne odpojil na spodni strane z takove kulicky tahem ven a pak uz ta kopule jde lehce zavrit.
Doufam, ze sem ti pomoh a taky doufam, ze to bude FUNGOVAT a skla uz budou ciste!
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
Milhi
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2006, 00:04
Bydliště: Kutnohorský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhi » 10 lis 2007, 20:04

Muzu potvrdit ze se mi Astrule uz tolik nezamlzuje po zkouknuti funkcnosti te klapky na vnitrni cirkulaci. Vypnul sem autoradio...ventilator dal na jednicku zvolil jiny ofuk nez okno zmackl cirkulaci a poslouchal jestli se bude neco dit. Pri vnitrnim to dela vetsi hluk. Nic neklaplo. Stacilo mi jen pokroutit kontakty k motorku a uz to opet funguje. Odpadla mi prezdivka PONORKA :lol:

pap
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2007, 13:27

Příspěvek od pap » 12 lis 2007, 13:39

Zdravim. Právě jsem odstranil závadu mlžení oken.Díky za radu, bylo to přesně tím jak se tady psalo. Jen bych chtěl upozornit, že na mém autě uváděná klapka není zvenku jak se tady většinou psalo, ale je zevnitř tunelu ovládaná motorkem z boku.Tedy nejde zavřít a odpojit.Já měl štěstí měl jsem jenom zalehlej motorek a po rozebrání a rozhýbání zase všechno funguje jak má.Opel Astra G 1.7TD r.v. 99.

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sovicka » 12 lis 2007, 13:51

Přesně jak píše pap - žádnou kopuli tam nemám, je tam jen klapka pohybující se uvnitř tunelu - jelikož je špatně dostupná, tak se blbě zadělává v jedné pozici.
Řešení je jednoduché - stačí odpojit motorek a zalepit tu mřížku která brání k přístupu ke klapce - je to totiž právě to místo kde se nasává vzduch zevnitř.
(nebo opravit motorek, ale zalepení mi přišlo jednodušší...)
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 12 lis 2007, 16:04

sovicka píše:Přesně jak píše pap - žádnou kopuli tam nemám, je tam jen klapka pohybující se uvnitř tunelu - jelikož je špatně dostupná, tak se blbě zadělává v jedné pozici.
Řešení je jednoduché - stačí odpojit motorek a zalepit tu mřížku která brání k přístupu ke klapce - je to totiž právě to místo kde se nasává vzduch zevnitř.
(nebo opravit motorek, ale zalepení mi přišlo jednodušší...)
PŘESNĚ!!! Šoupnul jsem tam papír a je klid :D

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 12 lis 2007, 21:38

to pap, sovicka, salam: kam ste "soupli" papir :roll: :roll: A jak ze tam zadna kopule neni? Co mate za stroje?? :roll: :shock:

Zase to tady pekne mrvite ty navody, se mi zda... :wink: :wink:
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

pap
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2007, 13:27

Příspěvek od pap » 13 lis 2007, 08:25

pro kulda.
Nikdo tady nic nemrví.Jen jsem chtěl upozornit, že není jen jedna varianta jak se uzavírá přívod vzduchu.Prostě u Opla existuje víc druhů.Já to mám takhle a trvalo mi chvíli než jsem na to přišel a tak jsem to sem pro ulechčení ostatním dal.Jo a kdybys uměl číst, tak jsem napsal, že mám Opel Astra G 1.7TD,r.v. 99.
pro salám, sovička
Jinak ten papír se mi nezdá moc dokonalej, zkuste vyndat motorek a rozhýbat ho.Mě to pomohlo.

Odpovědět