světla na denní svícení

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

světla na denní svícení

Příspěvek od dimi » 15 bře 2008, 19:03

Tak jsem dnes namontoval diodová světla na denní svícení. Svítí super a spotřeba je asi 2W. Co vy na to?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
Martin22
Příspěvky: 884
Registrován: 16 dub 2007, 19:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin22 » 15 bře 2008, 19:35

no máš to pěkný ale ten topic se do tehle kategorie moc nehodi

dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

Příspěvek od dimi » 15 bře 2008, 19:41

To máš pravdu, ted na to koukám. Chtěl jsem to dát k fotkám svého auta a nějak jsem to zoslil. Pokud to někdo umíte tak to přesunte do Dimiho láska 1,7dti

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2008, 13:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od hazmec » 26 bře 2008, 13:38

Hm.. pěkná poziční světýlka, chtěl jsem ty samý na svou Corsu B, jenže pak jsem si všiml na více stránkách s tuning doplňkama, že se sice jedná o jakýsi světýlka s homologací, jenže jsou označeny jako "poziční světla", nikoliv "světla pro denní svícení". Nevím co Ti na to řeknou Cajti. Za 830Kč neber to.
Opel Astra H Caravan Z17DTH, Elegance 2005

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 26 bře 2008, 13:43

mě nedávno přišlo na mejl tohle:
http://www.cartechgroup.cz/?eshop&kid=s ... iceni_1192
ale cena je úplně někde jinde než ty píšeš

dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

Příspěvek od dimi » 26 bře 2008, 14:45

To máš pravdu, že jsou to poziční světla, ale jsou homologována podle stejné normy jako světla na denní svícení. Veškerá označení na nich jsou stejná a i svítivost jsem v krámku porovnával se světly za 3000 a je to stejné. Záleží pouze na druhu zapojení, jinak nemá policajt šanci něco poznat.

ondrazalsky
Příspěvky: 365
Registrován: 06 lis 2006, 09:20
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ondrazalsky » 26 bře 2008, 15:19

pratele, neberte prosim jako urazku, fakt nic osobniho, ale at uz jsou tyhle vynalezy (vychazejici vetsinou z teorie ojebavky nenavideneho silnicniho zakona) homologovany jakkoli, povazuji ja osobne lidi, kteri pouzivaji MISTO normanlich svetel VE DNE tyhle podnaraznikove kravinky za nebezpecne idioty - vsichnim jsme prece zvykli periferne a snad uz podvedome vnimat auta (ted po tech temer 2 letech povinneho sviceni vlastne spis jejich svetla), a auto, ktere ma zapnute jen tyhle mrnave svetylka je pro bezneho ridice skoro neviditelne)... nebezpecna hracka, a argument spotreby (uz jsem zaslechl ze je to snad i EKOLOGICKE...haha) je v porovnani s rizikem zcela mimo. pokud to ma nekdo na aute, tak to beru jako doplnek (designovy nebo castecne i funkcni), ale POUZE v kombinaci s rozsvicenymi potkavacimi svetly. uznavam, ze to vypada zajimave, na vyse nafocenem dimiho voze fakt pekne, a v noci jsou ledky samozrejme parada. pred zimou jsem o podobnych uvazoval jako o nahrade mlhovek (proste aby mne bylo videt, tedy pokud to dostatecne sviti...)
astra g 1.8 16v 85kW kombi comfort r.v. 1999 najeto lehce přes 130tkm, motor x18xe1 ---> ford focus II kombi 1.6 16v 74kW r.v. 2005, najeto 40tkm

Uživatelský avatar
Diablo
Příspěvky: 352
Registrován: 12 srp 2007, 13:08
Bydliště: Jindřichův Hradec a ČB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo » 26 bře 2008, 15:57

ondrazalsky píše:pratele, neberte prosim jako urazku, fakt nic osobniho, ale at uz jsou tyhle vynalezy (vychazejici vetsinou z teorie ojebavky nenavideneho silnicniho zakona) homologovany jakkoli, povazuji ja osobne lidi, kteri pouzivaji MISTO normanlich svetel VE DNE tyhle podnaraznikove kravinky za nebezpecne idioty - vsichnim jsme prece zvykli periferne a snad uz podvedome vnimat auta (ted po tech temer 2 letech povinneho sviceni vlastne spis jejich svetla), a auto, ktere ma zapnute jen tyhle mrnave svetylka je pro bezneho ridice skoro neviditelne)... nebezpecna hracka, a argument spotreby (uz jsem zaslechl ze je to snad i EKOLOGICKE...haha) je v porovnani s rizikem zcela mimo. pokud to ma nekdo na aute, tak to beru jako doplnek (designovy nebo castecne i funkcni), ale POUZE v kombinaci s rozsvicenymi potkavacimi svetly. uznavam, ze to vypada zajimave, na vyse nafocenem dimiho voze fakt pekne, a v noci jsou ledky samozrejme parada. pred zimou jsem o podobnych uvazoval jako o nahrade mlhovek (proste aby mne bylo videt, tedy pokud to dostatecne sviti...)
líp bych to nenapsal..

Los.FlegosS
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2008, 17:26

Příspěvek od Los.FlegosS » 26 bře 2008, 16:10

Co jsem snad někde cětl tak by podle normy mněly byt umístěny v určité výšce a i nějakou vzdálenost od boku auta.

dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

Příspěvek od dimi » 26 bře 2008, 16:25

Ty ledky mají svítivost skoro 6000K, což je jako svítivost xenonu, takže svítí opravdu dobře. Rozhodně nemůžou svítit s parkovačkama a ani v noci a nikdy neuvidíš jak by to svítilo spolu s potkávačkama. Na jejich umístění jsou jasná pravidla a rozměry. Místo mlhovek by jsi je rozhodně dát nemohl, protože to nevychází.

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

dsf

Příspěvek od lukaskpd » 26 bře 2008, 16:30

cau k comu to vlastne sluzi to iba poziera mensi prud elektriki
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

Příspěvek od dimi » 26 bře 2008, 16:37

Hlavně se rozsvítí automaticky jak se nastartuje. Když rosvítíš normální světla, tak to zhasne, takže podle vyhlášky svítíš vždy. A svítí ti jen tyto světla která mají spotřebu asi 2W a né 2x55 + parkovačky, zadní světla, palubovka a interier. Většina automobilek už to začíná dávat přímo od výrobce. Spotřeba tak o 0,1L menší.

Uživatelský avatar
Karel R
Příspěvky: 79
Registrován: 22 dub 2007, 07:42
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel R » 26 bře 2008, 16:40

Ale 6000K je barva světla a né svítivost!

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sovicka » 26 bře 2008, 17:01

souhlas s ondrazalsky :)

6000K je opravdu barva světla, svítivost bude někde v desítkách candel maximálně, kdežto u xenonu bude v rozmezí několika tisíců!

opravdu nechápu jak něco takového může dostat homologaci - a myslím že policisté budou mít podobný názor...

jako fičurka dobrý, ale otočit knoflíkem a obětovat 0,1l/100km pro hlavně SVOJI bezpečnost mě opravdu nezabije.
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 26 bře 2008, 17:03

Jj. Až budou na Astru světla podobné jako na nových audinách, kde pod klasickými světly je proužek (no..spíš pruh jako prase) vysoko svítících diod, které jsou určené pro denní svícení, tak si je koupím - kdo už to viděl, tak musí dát za pravdu, že to svítí jako blázen.
Jinak ani omylem jak již bylo řečeno výše - vypadá to hezky, ale viditelnost nula. Ak dyž si ještě připočtu, že např. za deště jak znám českého řidiče nerozsvítí standardní potkávačky, ale toto (přece svítí tak vo co de že), tak to může mít horší následky než si někdo myslí..

Odpovědět