máte nelegální Windows a nevíte co potom dělat ???

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 13 kvě 2008, 21:45

AstraDTI píše:Nono, zas takovej rozdil v platech snad neni. Proti zapadni evrope je to almuzna v obou pripadech :roll:
no to sice jo, ale v porovnani kolik co na slovensku stoji si u nas v CR jeste zijeme pomerne dobre.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langdon2 » 13 kvě 2008, 21:54

hm, no sice neviem kolko vy u vás v čechách zarábate, ale počul som ze viacej....a aj to tam máte o dost lacnejsie...ale tak nikto sa ma nepýtal kde sa chcem narodit..:D A Slovensko neni teda bohviečo.....:(
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

ds

Příspěvek od lukaskpd » 13 kvě 2008, 22:03

no cesi maju asi rovnake plati ako v SK ale jak chodim do globusu naprikalad tak su tam lacnejsie veci jako nejakych hypermarketou v SK ci si toho mozu viac dovolit jak slovaci
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 13 kvě 2008, 23:55

Hribek píše:A proč vlastně platit za naše astry že? Pojdme je taky prostě ukrást. CO? :wink:
Já dneska ukrad dvě, kolik ty? :lol:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 13 kvě 2008, 23:57

Jsem poctivec odjakživa, ale dát za WIN 4500, nejsem banka. Mám sice origo, ale jak už tu bylo psáno, bylo to s noťasem. I v PDA mám cracky asi za 4000, kdyby program stál 200, nebo tolik co nové dvd, uvažoval bych o tom. Je to stejné jako u CD. Nedám 600 za novinku na cd, když mám na výplatu 13. Kdyby to stálo 200, mám samé origo... :cry:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hribek » 14 kvě 2008, 06:49

XPčka dnes už stoji 1700, což mi zas taková hrůza peněz nepřijde, ale chuj s tím. Já jenom moc nechápu jak někdo může říct že je nesmysl mít doma legální OS, takové uvažování prostě nechápu, podle mě je normální to že pokud chci použít něco co někdo(bilgájc) vyrobí tak za to zaplatím. Jestli je cena vysoká nebo nízká to je věc druhá, ale at mi nikdo netvrdí že normální je krást. Doma mam PC 2x na jednom legal na druhem ilegal OS, platit se mi za ten druhý systém nechce, ale určitě bych nedokázal prohlásit to že je přece normální že ho mám načerno a až jednou bude obrazovka jen černá a bude tam napsáno že používám nelegální software tak se těžko můžu zlobit- jedině na sebe a vzít korunky a jít koupil legal.

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Příspěvek od palix » 14 kvě 2008, 07:51

Hribek píše:A proč vlastně platit za naše astry že? Pojdme je taky prostě ukrást. CO? :wink:
Tak by som to nepovedal. Ak by sa dala Astra skopírovať tak ľahko ako win, nič proti. To by sa potom kopírovalo aj palivo... Ak mám doma nelegálny win, tak som v podstate nič neukradol, lebo prípadne ak by som ho mal kúpiť tak ho nekúpim. Niekde som čítal, že dokonca napr Microsoft neide po malých nelegálných použivateľoch, lebo sú to potencionálni zákazníci. Keď niekto vie pracovať len s windows, MS Office, Corelom... - keď bude potrebovať niečo legálne, tak si to kúpi. Ale zas na druhej strane sú aj takí, ktorí prejdu na programy zdarma.
Ináč to ste mali vidieť tie poznámky keď sme na niektorých pracoviskách prešli z nelegálneho MS office na legálny OpenOffice ;). Hlavne ženám chýbala taká ikonka, prípadne iná, mala iný obrázok... Každý chcel späť MS Office - a len preto, že si na to zvykli ;).
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 14 kvě 2008, 09:36

Na nový komp už bych si určitě nelegální OS nedal. Na té staré šunce co mám doma ty XP ještě chvilku vydrží..
Ale když někdo nemíní kupovat, tak ať nekupuje no...myslím, že ty Visty si microsoft už ošefuje tak, že to nelegál nepude

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phrz » 14 kvě 2008, 13:40

bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 14 kvě 2008, 15:54

len pre doplnenie. U nas je cena XPHome OEM cca 2023 SKK s DPH. Mame na tom asi 100 korun. Koncova cena je niekde okolo 2500, takze rozdiel je suma. ktoru si na to prihodi maloobchodnik...

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 17 kvě 2008, 08:15

Schumak píše:Ale jinak na nelegalnich winech mam nastaveno oznamovat ale nestahovat, protoze je spousta aktualizaci ktere jsou potreba a jsou v poho ke stazeni... je treba vedet ktere nestahovat... treba tuhle neinstalujte nikdy...

Obrázek

na tech legalech je to fakt pohoda
A copak se Ti nalíbí na ověřovací záplatce??

Lidi, win dneska zlegalizujete mnoha způsoby a rozhodně se vyplatí mít možnost aktualizace, sice ne všechny jsou potřeba, ale.....
Mám legal visty i xp, a nechápu lidi co nejsou ochotni si systém koupit. To je jak kdyby jste odmítali kupovat PHM do auta, prostě všechno chce svý....

Jinak visty se vážou na Slick (de facto na SN mainboardu a microsoftu nebude dlouho trvat aby zajistil i poslední díry, kterýma se visty dali instalovat a aktivovat), u xp to je složitější, tam už to asi nijak nepokryjí.
END

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 15 čer 2008, 13:46

já jsem si loni pořídil nový poč a nechal jsem si tam dát největší placený virus widle oem za 2100,-, ale aspoň s tím teď nemám problémy a nemusím to obcházet, už se těšim až ti smejdi ukončí podporu XP a budu muset koupit další virus :(
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
teekey
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2007, 01:57
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey » 15 čer 2008, 14:50

doma mam vsechny Windows v ramci OEM licence (laptopy), ale stejne pro beznou praci vyuzivam system Linux - kazdemu dle jeho libosti. Na svych PC mam jenom jednu instalaci Windows a to XP Home pro soft na auta. Docela se divim, co lidi jde do Vist, od XP se temer nelisi (pro bezneho uzivatele), jenom ma 10x vetsi naroky - opet, proti gustu...ten link na "legalni system" je zajimavy pocin, ale zrovna Open SuSe nepovazuji za lidra mezi distribucemi pro BFU cili pro lidi, co Linux jeste nikdy nevideli 8)
VWGlobe.cz: Nejčastější problémy vozů Passat a jejich oprava
• VW Passat: 3B2 (B5), 3C5 (B6); Opel: Astra-F

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 15 čer 2008, 14:53

Vy co se zde chvastate ze byste si na pc nedali nelegalni windowsy, zajimalo by me zda i ostatni soft mate legal, office, photoshop, hry, filmy... :wink:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
teekey
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2007, 01:57
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey » 15 čer 2008, 14:58

milosh píše:Vy co se zde chvastate ze byste si na pc nedali nelegalni windowsy, zajimalo by me zda i ostatni soft mate legal, office, photoshop, hry, filmy... :wink:
dobra poenta, za sebe muzu rict ze v ramci systemu Linux jaksi "nelegalni" software ztraci svuj zazity vyznam. Ohledne audiovizualnich del se nema cenu bavit, protoze nase legislativa umoznuje tyhle "data" z internetu stahovat, ovsem zakazuje je sdilet :D
VWGlobe.cz: Nejčastější problémy vozů Passat a jejich oprava
• VW Passat: 3B2 (B5), 3C5 (B6); Opel: Astra-F

Odpovědět