Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
pinkpiggy
Příspěvky: 122
Registrován: 25 bře 2010, 22:03

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od pinkpiggy » 21 zář 2010, 16:34

tak jsem konecne koupil soucastky,napajel to..dneska jsem to dal do auta a funguje..kazdopadne maly dotaz jeste..
jak jsem psal,v GMe meli trosku jine te rychlospojky,ale to snad nevadi,hlavni,ze to funguje..kazdopadne:
hnedy vodic na konektoru X62 (predpokladam,ze je to zem) je dost tlusty a do te rychlospojky se nevesel..takze jsem to vykoumal jinak a napojil primo na ten sroub,co tam vede uzemneni..(hnedka za tou RJ smerem k prednim kolum,je tam uzemneni,tak jsem to napojil tam..)..nebude to vadit???? (jde mi o to,abych si tam neco nespalil,nebo jeste hur aby mi nevyhorelo cele auto)..ale zem je v aute vsude hneda (kabel), a i z toho schema odvozuji,ze to ma byt navedene na zem..tak by to SNAD vadit nemelo ne??
dalsi dotaz..nepodarilo se mi oddelat RJ toho centralu, takze jsem to daval na ty kabely primo..logicky predpokladam,ze vsichni co jste to tam davali pres rychlospojky jste odizolovavali ty kabely..odizolovali jste jen KUS dejme tomu treba nekde uprostred te buzirky?? (myslim to tak,ze pak je treba dejme tomu napriklad jeste 5cm ta buzirka a pak teprve zapojeni do toho konektoru)..nebo jste tu rychlospojku davali az PRIMO k tomu konektoru??na funkcnosti to nezavisi,ale docela jsem se opet bal to odizolovavat, aby se mi to nekde nedotklo kostry a nespalilo to neco..navic jsem mel strach,aby se ty dratky zevnitr,ze kterych je cely ten drat spleteny nerozrizly,takze jsem to odizoloval jen malinko (jen pomoci zapalovace a pote pomoci nehtu trosku tu buzirku oddelal,aby mi kus tech kabelu koukal ven),zandal do rychlospojky a funguje,ale mam obavy,aby se to tam neprodrelo, takze to budu jeste pajet,ale to asi az tak za 2tydny az pojedu k pritelkyni (momentalne na sidlisti nemam jak to tam napajet)..ale chtel bych vedet,jestli jsem vyuzil "klasicky" zpusob nebo nejaky az moc prasacky a neelegantni..:D:)..
diky..
Opel Astra G 1,7 DTi, 2001
Xbox elite | flash,benq | 2x bezdrat black ovladac | PRODÁM GHOST RECON 2
Nokia N93 | HP Pavilion dv6750ec

Reklama
 

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od Defender » 21 zář 2010, 16:37

Pinky ty jsi zvíře :lol: ta rychlospojka je od slova rychle :lol: takže se to dává přímo na bužírku (izolaci) vodiče, ona se již sama prořízne (teda když jí trochen pomůžeš) na kontakt :)
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 21 zář 2010, 22:50

Tak jsem se prokousal až na konec diskuse a nikde jsem nenašel, že by někdo napojoval zavírání oken na neoriginální alarm, který má prodloužený impuls na zavírání oken. Chtěl bych se zeptat, jestli ten červeno/žlutý, nebo u 98-99 černo/hnědý drát se dá připojit k alarmu na zatažení oken a to včetně šíbru. Nebo je to jen drát na ten modul? Díky za radu.
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od APiK » 22 zář 2010, 06:41

Pokud jsem pochopil, tak máš neorigo alarm, co spíná dva piny na dovření oken. :? Jestli ano, tak ho tam tak zapoj, mělo by to fungovat. Pokud je to jen časový spínač, tak ano. Před instalací bych si ale podíval na schema zapojení alarmu, nebo ještě lépe vzal měřák do ruky.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 22 zář 2010, 11:14

Přesně tak. Mám alarm od Jablotronu CA 320. Teď mám na řídící jednotce připojené kablíky na zamykání a odemykání. A ten zamykací kablík by se měl připojit na zavírání oken. Pak na alarmu prodloužit impulz na 60sec. Ja nevim,jestli můžu spojit impulz zamykání se zavíránim oken. Nejsem dobrý elektrikár,tak se raději ptám. Ten Váš modul se zapojuje na dva dráty a já potřebuji jen jeden,který zavře okna i šíbr.
Předem se omlouvám za nějaký překlep,píšu to z mobilu.
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 07:24

Tak jsem zkusil propojit zamykací kablik z řídící jednotky alarmu s tím červeno/žlutým ve kterém mám stálých 12V. Spíná s kostrou a okna jdou nahoru.Po propojení při zamykání se okna zavírají. Problém je,že se zavirají nejen na alarm,ale i na DO v klíčku,nebo dokonce při zamáčknutí čudlíku. Po asi 3.pokusu přestal fungovat šíbr. Tak jsem to zase rozpojil a šíbr funguje.Přeci při zamčení jde z jednotky CZ signal na spojení s kostrou stejně, jak potřebuje ovládací kablik na zavírání oken. Neví někdo,co s tím? u toho modulu jdou okna až na druhé zmáčknutí DO ne?
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od APiK » 23 zář 2010, 07:43

hopan píše:U toho modulu jdou okna až na druhé zmáčknutí DO ne?
ANO. Je využit druhý delší impuls při druhém zamčení. Ten první (krátký) nestačí nabít kondenzátor a tudíž neotevře tranzistor.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 08:34

Prodloužený impulz by u me měla dělat jednotka alarmu. Když ale alarm nepoužiju a zamknu klíčem,tak se stejně okna zatahujou. Není v jednotce CZ ještě nějakej jinej ovládací kablík na zatahování oken? Centrál na zamčení mám připojenej na hnědo/červenej v jednotce CZ. Ještě zkusím odpojit impulz na zamčeni z jednotky alarmu. Pak by se okna bez modulu nemeli zavírat, ne?
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 10:26

Vyzkoušeno. Při zamykání, odemykání se mění polarita a v zamčeném stavu je na zamykacím- hnědo/červeném -pól a na červeno/žlutém je +12V. Takže když je zamčeno,tak do oken teče proud pořád, až do odemčení. Nemá někdo nějaký nápad?
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Uživatelský avatar
pinkpiggy
Příspěvky: 122
Registrován: 25 bře 2010, 22:03

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od pinkpiggy » 23 zář 2010, 10:35

nevim jak jsou ty alarmy delane..ale nejsou tam nekde prehozene piny??zkus to promerit a mozna bude stacit nekde prepojit piny..
Opel Astra G 1,7 DTi, 2001
Xbox elite | flash,benq | 2x bezdrat black ovladac | PRODÁM GHOST RECON 2
Nokia N93 | HP Pavilion dv6750ec

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 13:08

Odpoledne zkusím proměřit,ale moc dobrý elektrikář nejsem. Uvidim. Diky
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Uživatelský avatar
pinkpiggy
Příspěvky: 122
Registrován: 25 bře 2010, 22:03

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od pinkpiggy » 23 zář 2010, 15:07

vice mene mel bys namerit stabilni napeti pri tom druhem zamceni,ktere nebude NIKDE jinde nez na tech danych dratech..predpokladam,ze by to meli byt ve svorkovnici co vede do te RJ centralu prave ty draty,ktere jsou zde uvedene (hnedy bys mohl pouzit primo ukostrovaci,aby si to nemusel davat do te svorkovnice)..ale spis bude "chyba" na tom tvem alarmu, predstavuju si to neco jako prohozene PINy u zapojeni autoradia a ISO konektoru..tak predpokladam,ze by to mohlo byt neco podobneho..
Opel Astra G 1,7 DTi, 2001
Xbox elite | flash,benq | 2x bezdrat black ovladac | PRODÁM GHOST RECON 2
Nokia N93 | HP Pavilion dv6750ec

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 15:51

Je to docela možný. Zkusím proměřit. U toho druhého zamčení by mělo být stálé napětí asi po nějakou dobu, co dává kondík, žejo? A to se mi pak i přes alarm aktivujou závory? No zkusím zatím najít ten proud. Zatím děkuji moc
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Uživatelský avatar
pinkpiggy
Příspěvky: 122
Registrován: 25 bře 2010, 22:03

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od pinkpiggy » 23 zář 2010, 16:52

no takhle..to zapojeni,co je tady..tak jen zde je ten kondik..:)..jinak RJ zadny takovy impulz nedodava a proud do toho leze naopak furt (viz dukaz pri spojeni dvou dratu existuje povetsinou celkem velky klidovy odber..)..
kazdopadne predpokladam,ze ten alarm bude mit nejake sve zapojeni v sobe..at uz pres casovac,nebo pres nejaky mosfet nebo nejaky kondik..a mel by dodat signal opravdu jen pri tom druhem zamceni a pak se "vypnout" aby tam nic neprochazelo..zkus sem poslat jeste jestli treba vis nazev toho alarmu, nekde by mozna mohli byt schemata nebo navod k zapojeni a popis pinu..z toho by se taky dalo mozna neco malinko okoukat..
Opel Astra G 1,7 DTi, 2001
Xbox elite | flash,benq | 2x bezdrat black ovladac | PRODÁM GHOST RECON 2
Nokia N93 | HP Pavilion dv6750ec

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Příspěvek od hopan » 23 zář 2010, 19:41

Alarm je Od Jablotronu CA 320. Prodloužený impulz má, ale nevím, kam ho připojit. Jak píšeš, tak v tom červeno-žlutém je stálé napětí a po zamčení je zase stálá kostra v tom hnědo-červeném. Je to tak, jak je na začátku vlákna, jak všichni propojovali tyhle dva dráty. Taky nevím, jestli to půjde napojit na ten druhý impulz, když budu zamykat ovladačem od alarmu. Návod mi sem nešel vložit, tak jedině na Jablotronu.cz. Budeš moc hodnej, když se na to podíváš. Já už nevím co s tím. Děkuji
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Odpovědět