Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 07 led 2008, 08:23

for Milosh: no já právě nevím nikdy jsem Fko zblízka neviděl... :roll:

Reklama
 

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 07 led 2008, 10:32

Ahoj tak ti i sobě taky trohu vypomůžu. údaj o množství paliva má efekt na Range, tedy dojezd na nádrž co se týče ovlivnování průměrné spotřeby asi je tam zakomponovaná nádrž také ale minimálně. Pokud tento pin nezapojíš tak jak průměrná tak okamžitá spotřeba e ukazuje stále bez jaké koliv poruchy (jen počítám bude tapínek nepřesná)

Opravdu se okamžitá i průměrná spotřeb (+ lehce ovlivnuje pak i dojezd (range) počítá pouze z rychlosti a pinu řídící jednotky.
Pin co vychází jako druhý z řídící jednotky se mění pouze +12V stání na brzdě a stání na plynu (asi zase jen lehce dopočítává při brždění) ale tento pin není důležitý.

Jak jsi sám napsal záleží na průměru kol místa vytažení čidla rychlosti na převodovce atd. Zde je tak zvaná halova sonda což je čidlo reagujíí na přítomnost jiného kovového prvku (něco jako je na klasickým kole počítadlo akorát že tam je malý magnet) Ztohoto se vpočítá rychlost, takže jak ujetá vzdálenost tak signál do budíků a počítadla. Tím index kodem se tedy nastaví poměr impulsu o otočení (dle umístění kola, kardanky hřídele převodovky) a získá se údaj ze kterého se vychází. Proto když jsem dával tenhle počítač do frontery ukazovalo mi to že jedu 2Km a já ujel 10 index kod změni poměr a u astry mi to ukazovalo zprávně.

Tím druhým a hlavním ůdajem je opravdu délka (úhel vstřikiu) a ta je z řídící jednotky stejná u všech aut ad je to Astra Frontera nebo Felicie či octavka) Ovšem se ale zase musí vzít kolik má vstřikovací tryska průtok) z toho zase vychází poměr v Index kódu. Jinými slovy můžeš dát MID do jakéhokoliv auta (benzinu) se vstřikováním, jen holt musíš najít ten zprávný poměr těhle hodnot. a pak přepočítat ten index kod, jenže já nikde nemám seznam všech aut jen těch aster a z toho moc nevypočítám. Vím že já mám u frontery 2,73 impulsu na 1m ujeté vzdálenosti u stry je to cca 1 impuls. takže toto stačí přepočítat u jakého koliv auta či dát čidlo jinám či tam dát třeba děličku (IO C4060, 4017)
U vstřiku musíš vjít z nejbližšího index kodu pro danou velikost motoru od 1,2astra-2,4 Frontera, zafira. Co se týče toho co leze po tomhle drátu je to impuls můžu ti vyjet fotku který mění dle otáček frekvenci a šířku.
no a můžeš to pak dát kamkoliv.

Já ale řešil opačný systém a to počítač s felicie TC-6 dát do astry (TC-6 toho umí víc stojí pár korun a hlavvně je malinkej a já to středový místo potřebuju na navigaci u astry a na 2DIN DVD navigaci u Frontery.

Co ale nevím je co leze u Dieselu protože tam i když máš vstřik tak diesely vrací palivo a hlavně v tom musí dělat bordel turbo. Proto nevím jak to ta jednotka převede na podobný signál aby stoho MID vyšel tod otázka. proto bych potřeboval někoho s Dieselem koho napojím na osciloskop a pak zjistím rozdíl.

Tom

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 led 2008, 16:16

tak jsem si sehnal display MID + konektor k tomu..za cenu 1450,- Kč a to mi nabízel za litr...ale to bych musel být z Prahy! škoda....a má to jen dva špatné proužky tak to jde... 8)

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jocker » 16 led 2008, 16:29

Kdy to budes montovat, že bych se pridal. MID mám este packu

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 led 2008, 16:32

Jocker píše:Kdy to budes montovat, že bych se pridal. MID mám este packu
no já také ještě páčku - páčka nebude problém..co vím tak na vrakáči u nás jsem viděl 3 ks/500,- Kč a káblíky..ale pořád nevím ten pin do řídící jednotky...toti nevím kde to je :roll:
Montovat to budu jak bude lepší počasí..ale hlavně se musím domluvit s Mariánem.....s ním jsem se domlouval že mi to bude montovat..přeci jen už je v tom kovanej... :wink:

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jocker » 20 led 2008, 14:08

Kde má řj motor 1.8 16V r.v.99?

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charlie » 20 led 2008, 15:14

Také se chystám na montáž, MID mám, páčka přijde zítra poštou a teď už jen piny. Největší starostz mi dělá ta řídící jednotka. Vůbec nemám tušení jak ten pin vypadá a jak se to tam dává.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 20 led 2008, 15:28

for Charlie: no tak já mám úplně ten stejný problém....(máme stejný motor).ta řídící jednotka prý vypadá: stříbrná žebrovaná kostka a do ní napojený kábel..to jsem sice našel ale nejsem si vůbec jist...kabel samozřejmě nešel vůbec odpojit abych to omrknul.. :roll:

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charlie » 20 led 2008, 15:54

Jo jo, stejnej motor :-). No z toho odpojování káblů od ŘJ mám trochu strach, nerad se v takovejhle věcech hrabu, ale zapojit se to musí.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Marian
Příspěvky: 802
Registrován: 27 zář 2006, 20:40
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian » 20 led 2008, 16:05

Já mám teda motor Z16XE a do ŘJ mě vedou dva svazky kabelů. Jeden je pro motor a druhý pro palubovku. A měl jsem piny osazené takže jsem jen naletoval káble na stávající. Ale jak je to u vašich motorů netuším

Marian
Příspěvky: 802
Registrován: 27 zář 2006, 20:40
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian » 20 led 2008, 16:10

Ještě mě napadlo že asi stejný motor má Kyrk a ten si taky montoval PP. Doufám že se na mě nebude zlobit. Zkus mu napsat SZ https://www.astra-g.cz/forum/profile.php ... ile&u=1126

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekdo z Brna na montaz?

Příspěvek od Charlie » 31 led 2008, 16:27

tappaja píše:Nekdo z Brna, kdo uz montoval MID? Odmena :D

Dekuju
To zmákneš sám a zadarmo.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 31 led 2008, 17:25

já to taky zvládl... a oto víc mě to těší .. :lol:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Poptávka MID

Příspěvek od Sintom » 04 úno 2008, 13:48

Ahoj vím že tu není inzerce, ale čtou to tu ty co to dělají

Takže se chci poptat nemáte někdo volný MID display ? Může mít i vadné sloupky za nějakou rozumnou cenu na vrakáčích na mě vybafli 3000 To s se mi zdá trochu moc
Díky

Tom 777 21 30 21

Uživatelský avatar
Karel R
Příspěvky: 79
Registrován: 22 dub 2007, 07:42
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel R » 04 úno 2008, 15:57

Dnes sem taky namontovaa funguje napoprvé 8) , dokonce byl display ze stejního autíčka, takže i kód sedí. nejhorší bylo dostat kabel od motoru do kabiny! S tím sem strávil asi hodinu, jinak to šlo. Mám X16XEL a pin už byl také osazen, takže než ho budete shánět tak se koukněte, jestli to není zbytečný

Odpovědět