Termostat? Radiator?

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Mikz
Příspěvky: 35
Registrován: 09 bře 2010, 18:31
Bydliště: Kopřivnice

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od Mikz » 11 bře 2010, 20:05

Zdravím všechny astráky :) Tak mám astru něco přes týden, rv 1999, motor 1.8 16V, X18XE1, spokojenost maximální jen to chce vychytat pár mušek. Zamlžování už je v cajku (zaseklá klapka vnitřní cirkulace vzduchu :?: ) ale trápí mě nízká provozní teplota motoru. Ani po 30km se motor pořádně neprohřeje, sice se mi zdá že topí docela rychle a kvalitně ale ručička teploměru se sotva zvedne. Teprve když stojím delší dobu na místě a motor trochu ho potočím tak se dostane na nějakých 88°C a sepne ventilátor ale jakmile se rozjedu tak za chvíli je zas dole. Dneska jsem dojel domů (ručička teploty byla mrtvá) a nechal jsem motor běžet, po cca 10 minutách se teplota dostala přes 85°C ale ikdyž jsem strčil prsty do nádobky s chladičkou tak bych je tam i udržel, přijde mi to tak, že tam bylo okolo 60 - 65°C.. Možná bych měl vyměnit termostat, chladící kapalinu nebo zkontrolovat teploměr.. možná bych to měl udělat všechno ale radši se první zeptám, netušíte někdo co by s tím mohlo být a po čem mám jít jako první :?
Astra 1.8 16V Elegance X18XE1

Reklama
 

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od Trdlo » 11 bře 2010, 22:15

Termostat. ;)
END

Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 349
Registrován: 02 lis 2009, 18:14
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od Miichaal » 31 říj 2010, 20:22

Mikz píše:Zdravím všechny astráky :) Tak mám astru něco přes týden, rv 1999, motor 1.8 16V, X18XE1, spokojenost maximální jen to chce vychytat pár mušek. Zamlžování už je v cajku (zaseklá klapka vnitřní cirkulace vzduchu :?: ) ale trápí mě nízká provozní teplota motoru. Ani po 30km se motor pořádně neprohřeje, sice se mi zdá že topí docela rychle a kvalitně ale ručička teploměru se sotva zvedne. Teprve když stojím delší dobu na místě a motor trochu ho potočím tak se dostane na nějakých 88°C a sepne ventilátor ale jakmile se rozjedu tak za chvíli je zas dole. Dneska jsem dojel domů (ručička teploty byla mrtvá) a nechal jsem motor běžet, po cca 10 minutách se teplota dostala přes 85°C ale ikdyž jsem strčil prsty do nádobky s chladičkou tak bych je tam i udržel, přijde mi to tak, že tam bylo okolo 60 - 65°C.. Možná bych měl vyměnit termostat, chladící kapalinu nebo zkontrolovat teploměr.. možná bych to měl udělat všechno ale radši se první zeptám, netušíte někdo co by s tím mohlo být a po čem mám jít jako první :?

mím stejnej problém topení sice už tak po 4-5 minutách fouká teplej vzduch tak se ale ručučka na teplotě ani po 20 km ani nepohne...termostat je novej(ale možná že bude vadnej) ale zase pokud to takle brzo topí tak by měl být termostat v pohodě... jinak by se malej okruh tak brzo neohčál kdyby to vodu hnalo hned přes chladič... ne?

Adi
Příspěvky: 122
Registrován: 05 dub 2008, 21:49

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od Adi » 07 lis 2010, 21:51

Mám taky problém s topením - tremostat je v poho ale fouká studený vzduch dokud teplota nepřesáhne teplotu 80 pak už fouká teplej vzduch. Muže na to mít vliv radiátor že může být přicpanej
Dříve:
Astra G X17DTL - 1,7 TD 5OkW, r.99, 5DV, pal. PC - TID, DRL-LED, tempomat+kontrolka, AngelEyes+Xenon, Křídlo OPC
Opel Vectra B 1,6 16V
Ford Fiesta 1,8D
Škoda Forman

Uživatelský avatar
Losob
Příspěvky: 87
Registrován: 15 čer 2010, 14:42
Bydliště: okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od Losob » 08 lis 2010, 08:29

My v práci používáme tuto srajdu od Wynnsu jak do vlastních aut, tak to i prodáváme a zatím u všech spokojenost 8)
Opel Zafira 1,8 16V (2003) 92kW Z18XE

Uživatelský avatar
22 ToMik
Příspěvky: 577
Registrován: 31 říj 2009, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: Termostat? Radiator?

Příspěvek od 22 ToMik » 08 lis 2010, 16:52

to Miichaal: stejnej problém po koupi astry - vadný termostat, i když to topilo tak se to nezahřálo a studenej motor pěkně papal.. oprava za pár stovek a krásně drží 90° ;)
nyní: Zafira B Z18XER, 2007
ex2: Z16XE Caravan, 2003
ex1: X16SZR Htb, 2000

Odpovědět