Kontrolka imobilizeru, riadenia spotreby motora a prevodovky

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Tressilian
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2007, 11:08
Bydliště: L. Fullu 7, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka imobilizeru, riadenia spotreby motora a prevodovky

Příspěvek od Tressilian » 24 úno 2007, 11:16

cafa lidicky... som tu novy, len pred mesiacom som si kupil astru G, 1.7 DTI... mam problem, teda dufam, ze nemam, ale chcem sa pre istotu opytat...

Ked otocim klucikom, tak sa mi rozsvietia vsetky kontrolky, ktore sa maju rozsvietit., po par sekundach zhasnu... Stava sa mi niekedy, ze ked po odjazdeni nejakej vzdialenosti napr. 5 km, sa mi zasvieti kontrolka atomobil s klucom. Ked vypnem motor a znovu nastartujem, tak tam nieje... neviem co to moze byt. Moze to byt nekavalitna nafta??
Kupoval som doteraz naftu na benzinke Shell, ale asi zmenim benziku... asi moc riedia naftu.

o.O
Co je to auto?

o.O

Reklama
 

Tressilian
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2007, 11:08
Bydliště: L. Fullu 7, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

este jedna vec..

Příspěvek od Tressilian » 24 úno 2007, 11:20

bol som sa na to v servise opytat a povedali mi, ze treba spravit diagnostiku... hehe... ja im moc nechem dat tie 3000 SK za to, ze mi povedia, ze musim zmenit benzinovu pumpu... existuje ina moznost?? stiahnut si niekde diagnosticky program a kupit interface??

priznam sa, ze som sa snazil nieco vygooglit, ale bolo tam toho prilis vela a neviem co z toho funguje...
Co je to auto?

o.O

Tressilian
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2007, 11:08
Bydliště: L. Fullu 7, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Tolko odpovedi....

Příspěvek od Tressilian » 27 úno 2007, 21:55

tolko odpovedi som ani necakal....





o.O
Co je to auto?

o.O

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 27 úno 2007, 22:08

Ono totiž to opravdu chce tu diagnostiku. To že se ti rozsvěcuje ta kontrolka znamená nějaký problém. Ale jaký, to Ti právě tou diag. zjistí.

A když zajdeš přímo za mechaniky a domluvíš se s nimi, přečtou ti to tak za kilčo do kapsy a ne za trojku. :wink:
END

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 27 úno 2007, 22:09

Kontrolka "auta s klickem" mi svitila kdyz jsem mel auto nove a byla skoro total vybita baterka, po vymene za novou uz mi nic nerusi 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Tressilian
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2007, 11:08
Bydliště: L. Fullu 7, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

hmm...

Příspěvek od Tressilian » 02 bře 2007, 19:21

ono to bude nieco so spalovanim, pretoze ked mi to dnes zasvietilo, tak som citil vyrazne znizenie vykonu a potom ked mi to zhaslo, tak mi auto zase citelne akcelerovalo...
Co je to auto?

o.O

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 03 bře 2007, 08:59

To nemusí být spalování, to se taky mohlo v době, kdy Ti svítila kontrolka přepnout do nouzového režimu..... To se citelně ubere na výkonu...... Fakt s tím zajeď na diagnostiku a budeš vědět přesně, co to je. Může to být milion věcí.... Snímače otáček, lišta, lambda, ucpanej kat........
END

Tressilian
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2007, 11:08
Bydliště: L. Fullu 7, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

uz viem co to je... ale co s tym?

Příspěvek od Tressilian » 10 bře 2007, 08:21

na diagnostike mi povedali, ze to je Magneticky ventil plniaceho tlaku... co to je? co to moze sposobovat? zapchata jedna z tych troch hadickiek, alebo je prasknuta alebo nieco s turbom? pretoze jeden super servisny technik mi povedal, ze treba rozobrat turbo a precitit ho... ze to rozobratie a zlozenie stoji 6 az 7 tisic...

co vy na to?
Co je to auto?

o.O

Odpovědět