Spinacia skrinka - kontrolky sa rozsvietia, ale nenastartuje

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Fighter
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2009, 10:18

Spinacia skrinka - kontrolky sa rozsvietia, ale nenastartuje

Příspěvek od Fighter » 13 kvě 2014, 21:20

Niekedy v lete ked su velke horucavy a v aute je velke teplo tak mi auto nejde nastartovat. Kluc otocim do prvej polohy, do druhej, kontrolky sa rozsvietia, otocim do tretej polohy a vobec nic sa nestane. Musim pritlacit klucikom viac dovnutra a popri tom otocit a vtedy nastartuje. Stava sa to iba v lete ked je uz v aute naozaj teplo. Ale stalo sa mi raz ze mi uz ani to pritlacenie dovnutra nepomohlo, ale potom este v ten den vecer ked uz bolo chladnejsie to vpohode islo. Za chvilu pride leto tak ma napadlo ze by som s tym mal daco spravit. Na co by som sa mal pozriet? Vdaka

Reklama
 

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Spinacia skrinka - kontrolky sa rozsvietia, ale nenastar

Příspěvek od jerry mouse » 13 kvě 2014, 21:41

Elektricka čast spinačky je na druhej strane cez volantovu tyč, najsamprv musíš oddeklovať samotnu spinačku(to vonkajšie oplaštenie + rozobrať pačku nastavenia volantu) a potom nasledne po zasunuti 2mm drôtu do spravneho miesta zamkovej časti spinačky ju vytiahnuť samozrejme zo zasunutym kľučom myslim že v prvej polohe po zasunuti, a až náslene odpojit z riadenia vysunutim do strany el. čast spinačky. POZOR :| asi najväčši pakec je samotne rozpojenie konektoroveho spoja, zväčšia sa to rozleti a vnútrajšok spinačky sa ti vysype do interieru, preto radšej si daj na kolena nejaku svetlu tkaninu ale, ked sa opatrne pohraš z plochým šrubovakom postupne dookola tak sa to da rozobrať, spinačka sa da aj potom na stole rozobrať a prečistiť vnútorne kontakty, v pripade že je to už prepalene a poškodene tak sa to da kúpiť napriklad aj v Intercars za cca 7-10 ojro. Tak veľa štastia 8)
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Spinacia skrinka - kontrolky sa rozsvietia, ale nenastar

Příspěvek od vasekpetr1 » 14 kvě 2014, 02:19

https://www.astra-g.cz/ - sekce návody. Je to o demontáži vložky zámku 8).
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět