Odtrhnuty kablik od snimaca otacok kolesa

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Truly
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2007, 01:57
Bydliště: Slovensko, Košice

Odtrhnuty kablik od snimaca otacok kolesa

Příspěvek od Truly » 07 čer 2008, 15:02

Zdravim,

odtrhol sa mi jeden z dvoch kablikov od snimaca otacok predneho kolesa, hned na tom mieste, kde to vychadza z naboja...vyzera to tam ako konektor, ale nie som si tym isty, snazil som sa tam pichnut tenky skrutkovac, ale javi sa to, akoby to bolo napevno. Dufam, ze sa to neriesi vymenou naboja a da sa vymenit ten kablik :( Popripade, nejake ine riesenie poradte, pls,...napada mi vbit tam klincek a prispajkovat

Inac sa poskodil ten drziak dalsieho konektora a kabel volne visel a urvat som to musel asi otacanim kolesa, pricom kabel sa musel niekde zavadit, takze si to popripade poistite alebo aspon sledujte.

Zacala mi uz aj svietit kontrolka servisu, zo zaciatku len ABS a tachometer nefungoval, a na displeji sa v intervaloch zobrazuje pismeno F, motor sem-tam dochne na volnobeh..tak dufam, ze to je len tym, ze nie dalsia porucha

Diki
Astra G Caravan, 1.6 16V Z16XE, r.v. 2003, 205 tkm

Reklama
 

Truly
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2007, 01:57
Bydliště: Slovensko, Košice

Příspěvek od Truly » 16 čer 2008, 11:11

Tak som to tam nejako prispajkoval, ohlodal plast okolo a nasiel kusok zvysneho drotika, uvidime ako dlho to vydrzi...
Vyzera, ze to modre na naboji je len "pseudokonektor", nedpodarilo sa mi to odpojit

Vsetko vyzera byt OK teraz...cize aj ta kontrolka servisu a dochnutie motora na volnobeh malo suvis s tymto...
Astra G Caravan, 1.6 16V Z16XE, r.v. 2003, 205 tkm

stenlynko
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2008, 22:52

Příspěvek od stenlynko » 20 čer 2008, 10:23

BUDE TO TÝM DRôTIKOM, AJ MNE SA TO STALO, MUSEL SOM MENIŤ CELÝ NÁBOJ LEBO SA MI TO ODTRHLO CELÉ A NALETOVAŤ SA TO TAM NEDALO :cry: A TIEŽ NEŠIEL TACHÁČ A OBČAS ZHASOL MOTOR

Ivorty
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2007, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivorty » 30 čer 2008, 17:35

cau co popisujes je signalni kabel k ABS ktery je stineny a nemel by se za zadnou cenu pajet!!! jedna se i Indukcni snimac ktery dava informace RJ o rychlosti vozidla takze pokdu je preruseny nefunguje ABS a nemuselo by jit nastartovat auto doporucuji co nejdriv vymenit. at nezustanes nekde stat na silnici a jeste kdyz jsi to opravil tak jsi zmenil odporovou hodnotu dratu a uz neni stineny muze tam dochazet ke skreslenym signalum :)
Opel astra 1.6 16V R.V 2003,Klima, Okna Na DO, radio VDO Dayton 2304 Mp3. životní láska:)

HZS ČD JPO Přerov: "Chodíme tam, odkud jiní utíkají"

myr60
Příspěvky: 12
Registrován: 04 črc 2008, 19:40
Bydliště: Žilina

Neznamy konektor pod kolesom

Příspěvek od myr60 » 14 črc 2008, 15:46

Pripojim sa do tohto vlakna. Pod lavym prednym kolesom mam jeden kablik s konektorom, ktory vedie do naboja. Pocitam, ze je to signal pre ABS. Ale cez tu istu priechodku vychadza ku kolesu druhy kablik, ktory konci volnym konektorom s 2 pinmi - nic do neho nie je zapojene. Co to moze byt? Chyba mi nieco dolezite, alebo je to iba priprava na nejaku doplnkovu vybavu?

Pod pravym prednym kolesom je len ten jeden kablik do naboja, nic ine.

Vdaka, Astra 1.4 X14XE

David B.
Příspěvky: 147
Registrován: 29 kvě 2008, 20:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od David B. » 14 črc 2008, 16:47

Že by kabel ke kontrole brzdového obložení?

myr60
Příspěvky: 12
Registrován: 04 črc 2008, 19:40
Bydliště: Žilina

Neznamy konektor pod kolesom

Příspěvek od myr60 » 14 črc 2008, 20:23

Vdaka, je to mozne. Pozrel som si kapitolu o brzdach v Jak na to a popisuju to tam. Takze zrejme pripravu na to mam, ale moje brzdove oblozenie snimac opotrebenia platniciek neobsahuje. Pozrel som sa lepsie este raz pod prave koleso a ten konektor je tam tiez...

Odpovědět