Budíky-špatně ukazují

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
maca.vin
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2008, 14:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Budíky-špatně ukazují

Příspěvek od maca.vin » 04 čer 2008, 15:04

Mám problém, koupila jsem Astru Caravan 1999, motor X16XEL, špatně ukazuje palivoměr(ukazuje méně) a teplota motoru (ukazuje max.80).Když je horko,neukazují vůbec. Ručka otáčkoměru se začne zadrhávat mezi 2500-3500 ot. Nevíte někdo co s tím? Má to souvislost s venkovní teplotou, když na palubovku pere slunce tak ty dva budíky neukazují skoro nic. Poklepáním na plastový kryt se ručičky pohnou.

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 04 čer 2008, 21:08

Já bych řekl, že ty budíky měl někdo venku a nějak si s nima hrál. Jak to skládal do kupy, tak blbě nasadil ručičky, moc je tam natlačil a ony drhnou o ten spodek. Jak na to pere slunko, tak se to ještě všecko roztáhne a je to. Je to třeba rozhodit a pohrát si s tím, ani to nebude podle mě na nulách nastaveno.
Teploměr může být ok, ale termostat je v háji.. :wink:
Je to třeba zkusit to rozhodit, není to pracné, za to nic nedáš....
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

datlik
Příspěvky: 94
Registrován: 27 bře 2008, 23:13
Bydliště: Brno

Re: Budíky-špatně ukazují

Příspěvek od datlik » 04 čer 2008, 23:56

maca.vin píše:Mám problém, koupila jsem Astru Caravan 1999, motor X16XEL, špatně ukazuje palivoměr(ukazuje méně) a teplota motoru (ukazuje max.80).Když je horko,neukazují vůbec. Ručka otáčkoměru se začne zadrhávat mezi 2500-3500 ot. Nevíte někdo co s tím? Má to souvislost s venkovní teplotou, když na palubovku pere slunce tak ty dva budíky neukazují skoro nic. Poklepáním na plastový kryt se ručičky pohnou.
Chce to rozdělat palubovku a zkpntrolovat spoje na desce (studené spoje plošnáku)

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 05 čer 2008, 07:14

To je blbost podle mě....
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
medva1
Příspěvky: 250
Registrován: 15 pro 2006, 06:50
Bydliště: Praha-Západ, Štěchovice

Re: Budíky-špatně ukazují

Příspěvek od medva1 » 05 čer 2008, 07:46

datlik píše:
maca.vin píše:Mám problém, koupila jsem Astru Caravan 1999, motor X16XEL, špatně ukazuje palivoměr(ukazuje méně) a teplota motoru (ukazuje max.80).Když je horko,neukazují vůbec. Ručka otáčkoměru se začne zadrhávat mezi 2500-3500 ot. Nevíte někdo co s tím? Má to souvislost s venkovní teplotou, když na palubovku pere slunce tak ty dva budíky neukazují skoro nic. Poklepáním na plastový kryt se ručičky pohnou.
Chce to rozdělat palubovku a zkpntrolovat spoje na desce (studené spoje plošnáku)
hahahah už vidim jak si ta žena (slečna) letuje několikavrstvej plošnej spoj :shock: :shock: :) :D celkem zajímavá představa :lol:
ASTRA-G CARAVAN 1,4-16V-66kW EDITION 2000

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 05 čer 2008, 08:00

A proč by ne? :lol: Například moje přítelkyně má tetu, která si spravuje Fávo naprosto sama, jen se zeptá co a jak rozdělat občas ( pokud to nenajde v "chytré knize" ), jinak opravdu někdy valim oči, co ta ženská dovede :wink:

Takže s tou představou že by to nedokázala, bych až tak nepospíchal... Třeba je elektřina její hoby naopak :lol:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
medva1
Příspěvky: 250
Registrován: 15 pro 2006, 06:50
Bydliště: Praha-Západ, Štěchovice

Příspěvek od medva1 » 05 čer 2008, 08:07

AstraMan píše:A proč by ne? :lol: Například moje přítelkyně má tetu, která si spravuje Fávo naprosto sama, jen se zeptá co a jak rozdělat občas ( pokud to nenajde v "chytré knize" ), jinak opravdu někdy valim oči, co ta ženská dovede :wink:

Takže s tou představou že by to nedokázala, bych až tak nepospíchal... Třeba je elektřina její hoby naopak :lol:
hmmmm já jsem neříkal že ženy nic nezvládnou ale s letovat vícevrstvej plošňák nedovede ani leckerej elektronik (tzv. strojové letování) smál jsem se jen tomuto konkrétnímu případu rozebrat budíky a povolit ručičky proč ne i pro ženu .-)))
ASTRA-G CARAVAN 1,4-16V-66kW EDITION 2000

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 05 čer 2008, 17:16

Dyť to píšu... je to kravina, něco letovat, když ani nevíš co a kde. :roll:
Bude to těma dotlačenýma ručkama až na doraz.... už jsem to totiž viděl... :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

maca.vin
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2008, 14:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Budíky-špatně ukazují

Příspěvek od maca.vin » 09 čer 2008, 13:33

Díky za vaše názory. Diskuse o tom, jestli rozumím elektrice mě pobavila. Tady je rozluštění - nerozumím :lol:

Taky mám pocit, že to bude mechanická závada, ale bojím se, abych to nepodělala ještě víc.

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od genius0011 » 09 čer 2008, 17:37

jediný řešení je podle mě připojit na diagnostiku a otestovat budíky
byl sem na diag minulý týden a projel mi to komplet ( :lol: všechno v pořádku 8) ) včetně testů ručiček budíků jedině tak asi zjistíš jak to doopravdy je
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

Ivorty
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2007, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivorty » 06 črc 2008, 18:59

taky me napada sptana kostra zkusil bych prekontrolovat kostru v patici ale jinak se tez priklanim ke FRYDEXOVI
Opel astra 1.6 16V R.V 2003,Klima, Okna Na DO, radio VDO Dayton 2304 Mp3. životní láska:)

HZS ČD JPO Přerov: "Chodíme tam, odkud jiní utíkají"

Odpovědět