Cukání motoru

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Zamčeno
Bohóš
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2008, 20:41
Bydliště: Brno

Cukání motoru

Příspěvek od Bohóš » 09 úno 2008, 16:27

Před 3 měsíci jsem koupil Astru a najel jsem asi 3tisíce. Už při koupi když jsem zapnul klíčky tak nezhasla žlutá kontrolka chladiče. Asi po 1000km mě na dálnici začal cukat motor a na volnoběh chcípal. Asi po 5 km se to spravilo. Za dalších asi 1000km to začalo dělat znovu ale už aspoň 40km vkuse. Špatně startoval motor a škubal a chcípal. Rozsvítila se za jízdy žlutá kontrolka elektroniky a žlutá kontrolka emisí ale jen na chvíli. Pak se zase vše spravilo ale po otočení klíčem už neshasíná i elektronika a emise taky. Po nastartování vše shasne. Byl jsem na diag. a prej egr ventil ale mechanik tvrdil že kontrolka chladiče zhasínat nemá což si myslím že není pravda. Teď auto jezdí dobře ale otáčky padají na volnoběh pomaleji než přetím. Nevím co to je.
Astra Caravan Komfort 1,6 16V 2002 Z16XE

Reklama
 

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 09 úno 2008, 16:36

jak uz jednou diagnostika ukaze spatnej EGR tak uz je snim pomalu konec, je tu o tom toho spousty, klidne egr, klidne skrtici klapka .... atd. nutno vyzkouset
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
Majklus
Příspěvky: 1314
Registrován: 13 čer 2007, 15:32
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majklus » 09 úno 2008, 18:59

Presne tak,vse vicistit a bude snad chodit :roll:
Astrulka Z16XE Rv.03 Stříbrnej poklad pod nebem....


https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=4388

Zamčeno