lenivé G-čko

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
AstraDTI
Příspěvky: 1944
Registrován: 25 čer 2006, 22:48

Příspěvek od AstraDTI » 13 črc 2007, 17:55

Rozdil kombi/hb je relativne malej. Nejvic je to znat na dalnici.

Odpojit baterku bych se nebal, akorat asi bude treba kod radia. Je potreba to nechat odpojeny delsi dobu. Nedavno delali "experiment" a odpojili na nejakym relativne novym fordu baterku asi na 6 hodin a po zapojeni byly v RJ nastaveny stejny "trimy" :roll: Ja to parkrat delal na fordu (16v benzin), po zapojeni a nastartovani trochu cestoval volnobeh, asi po minute se ustalil. Nechal jsem to dasi asi 4 minuty na volnobehu a pak vyrazil na cca 10km jizdu. Nasledujici zhruba tyden jsem to protahoval tak jak s tim chci jezdit - tzn. malo seslapnutej plyn ... nizky otacky (kolem 2000), plnej kotel ... vytocenej motor (4000-6000). Takhle stale a casto stridat nejcasteji pouzivany rezimy. Malo plynu a roztocenej motor nema smysl, bo pri castecnem zatizeni se presune vrchol kroutaku do nizsich otacek. Akorat se vyjizdi zbytecne palivo krz vetsi ztratu v prevodech.

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 črc 2007, 19:46

Cidla píše:No jestli s tim někdo před tebou jezdil jen pomalinku tak ji musiš trošku hnát ze začátku..ale jak říkám s tou spotřebou to je všelijaké s tím kombajnem se podle mě pod 7 nedostaneš nikdy..počítej kolem těch 8 litrů...
Souhlas, já měl také z začátku Astru trochu lenivější, tak jsem to udělal stejně a teď jede jak drak :lol:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
milode
Příspěvky: 472
Registrován: 03 dub 2006, 21:22
Bydliště:

Příspěvek od milode » 13 črc 2007, 20:35

Ahoj chlopani,mám dotaz k tomuto tématu.Jak je to s takzvaným paměťovým efektem v případě,že na autě jezdíme dva.Střídame se o něj s přítelkyní.Nejsem razantní řidič,ale přeci jenom jezdím svižněji než přítelkyně,jak se potom auto chová???Díky
Opel Astra G 3Dv.edition 100, 1.6 X16SZR,Polar-Sea Blue
Chytrý člověk dělá nové chyby,hloupý stále stejné...

Má Astra G

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 črc 2007, 22:02

milode píše:Ahoj chlopani,mám dotaz k tomuto tématu.Jak je to s takzvaným paměťovým efektem v případě,že na autě jezdíme dva.Střídame se o něj s přítelkyní.Nejsem razantní řidič,ale přeci jenom jezdím svižněji než přítelkyně,jak se potom auto chová???Díky
No takto je to i u nás... Střídáme se s Otcem, který je pohodový řidič, kdežto já trochu razantnější no a výsledek? Auto jezdí tak jak jsem si jej naučil, akorát občas musím trochu popohnat 8)
Naposledy upravil(a) AstraMan dne 13 črc 2007, 22:10, celkem upraveno 1 x.
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
milode
Příspěvky: 472
Registrován: 03 dub 2006, 21:22
Bydliště:

Příspěvek od milode » 13 črc 2007, 22:05

Když jsem Astruli koupil,tak byla relativně svižná....rok jsem jezdil sám a zhruba ted rok jezdíme spolu a připadá mi,že si jí ochočila přítelkyně,bo je to lenivé :lol:
Opel Astra G 3Dv.edition 100, 1.6 X16SZR,Polar-Sea Blue
Chytrý člověk dělá nové chyby,hloupý stále stejné...

Má Astra G

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 črc 2007, 22:09

Hmmm to u nás ne, jako pravda když jsem jezdil většinu času já tak Astrule hrabala i na dvojku co se týče rozjezdů... Ale teď s ní jezdí trochu více táta a tak už na rozjezdy není tak svižná, ale stále v sobě něco má po mě :lol: .

Takže vcelku vzato když třeba jezdí jeden měsíc táta a druhý měsíc já, tak zhruba za týden se dostane Astra z5 na moji úroveň jízdy :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Zamčeno